AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı;

Sosyal Medyada Paylaş!

“Milletimiz, geçtiğimiz yüzyılın başında bütün dünyaya örnek gösterilecek eşsiz bir Milli Mücadele destanı yazdı. Destansı bir mücadeleyle işgalci güçler Anadolu’dan çıkarıldı. Bize dayatılan Sevr gibi bölücü planlar tarihin çöp tenekesine atıldı. Anadolu’nun her köşesinde verilen bir mücadele ile atalarımız bu toprakları bize vatan eylediler.

Milli tarihimizde sayısız zaferlere imza atmış olan milletimiz yokluk içerisinde verdiği Kurtuluş Savaşı ile Cumhuriyet’i bize armağan etti. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i ve şehitlerimizi bir kez daha anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum.

Cumhuriyetimizin 93 yıllık mücadelesi, bizlere, umudun, azmin, sebatın ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. 93 yıl önce “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma” hedefiyle kurulan Cumhuriyet, içeriden ve dışarıdan bütün operasyonlara rağmen demokratik yaşamını sürdürüyor.

15 Temmuz’da milli varlığımıza ve birliğimize kasteden üniformalı teröristler karşısında milletimiz İstiklâl ruhuyla adeta ikinci Milli Mücadele destanını yazdı. 93 yıl sonra ülkenin meydanları yeniden Anadolu’nun direniş cepheleri oldu. Tarihimizden gelen mirasla milletimizin gösterdiği dayanışma, kararlılık ve cesaret milletimizin hiçbir darbe karşısında yılmayacağını, teslim olmayacağını ortaya koydu.

Bugün, her zamankinden daha fazla Cumhuriyetimize sahip çıkmalı ve Gazi Mustafa Kemal’in dediği gibi Cumhuriyet’i bilhassa kimsesizlerin kimsesi kılmaya çalışmalıyız.”

Haberler